Zbilansowana dieta

O tym, co jedzą modelki i co sprawia, że zachowują szczupłą sylwetkę

Wiele pań marzy o sylwetce modelki i zastanawia się, jakimi sposobami utrzymują one odpowiednie proporcje ciała. W dzisiejszym świecie kariera modelki kojarzy się z restrykcyjną dietą i znacznym ograniczeniem dziennej porcji spożywania kalorii. Czy rzeczywiście tak jest? Co jedzą modelki? Oczywiście, ilość spożywanych dziennie kalorii jest ważna, jeśli chce się zachować odpowiednią masę ciała, jednakże istotne znaczenie ma także jakość produktów, zawarte w nich składniki mineralne i witaminy.

Kiedy odpowiednia jest dieta 1000 kalorii?

W przypadku chęci szybkiego pozbycia się zbędnych kilogramów oraz utrzymania szczupłej sylwetki, popularna stała się dieta 1000 kalorii. Zakłada ona spożywanie dziennie tej liczby kalorii, podczas gdy rekomendowana przez dietetyków norma dla dorosłych kobiet to 1600-2400 kalorii. Niektóre diety, w tym diety modelek, rzeczywiście są restrykcyjne, lecz stosuje się je pod ścisłą kontrolą lekarza. Nie każdy może pozwolić sobie na zastosowanie diety 1000 kalorii, a jeśli już się zdecyduje, powinien stosować ją w porozumieniu z lekarzem i przez ograniczony czas. Nie jest wymagane tak radykalne obniżenie spożywanych dziennie kalorii, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Często po prostu wystarczy jeść zdrowo, co oferuje catering dietetyczny (Trójmiasto).

Na czym polega catering dietetyczny?

Wiele osób, które chcą schudnąć, decyduje się na diety pudełkowe (Trójmiasto). To wygodna opcja dla wszystkich, którzy lubią odżywiać się zdrowo, kontrolować dzienną ilość spożywanych kalorii oraz nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. Korzystając z diety pudełkowej, mogą wybrać odpowiednie dla siebie menu, zawierające niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki, a jednocześnie pozwalające utrzymać właściwą masę ciała przy zachowaniu zalecanej do codziennego spożycia liczbie kalorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *