Kaloryczność posiłków Odchudzanie

Jaką dietę powinien wybrać ektomorfik?

Wiele osób marzy o szczupłej sylwetce. Bywają jednak takie, dla których jest ona zmorą nie do pokonania. Mowa o ektomorfikach, czyli osobach, które mają bardzo szybką przemianę materii, przez co nie mogą przybrać na masie. Jest to szczególnie uciążliwe dla panów, którym marzy się piękna sylwetka z wyrzeźbionymi mięśniami. Co zatem zrobić, aby móc przybrać na wadze? Czy w ogóle jest to możliwe? Okazuje się, że tak. I choć będzie to niezwykle ciężka praca, bo ektomorficy bardzo wolno przybierają na wadze, wystarczy odpowiedni dobrana dieta i aktywność fizyczna, aby prędzej czy później osiągnąć zamierzony efekt. A jeśli o diecie mowa — czy dieta 3500 kcal to dobre rozwiązanie? A może wystarczy mniej kalorii, które ukryto w odpowiednio dobranych posiłkach? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Kalorie to podstawa

Dieta dla ektomorfika to marzenie każdej osoby, która lubi jeść. Okazuje się, że chory powinien spożywać dużą ilość kalorii w ciągu dnia. Należy jednak pamiętać, aby ukryte były w zdrowych posiłkach, a nie w słodyczach, fast foodach, czy innym pożywieniu, jakie kryje w sobie puste kalorie, które nic nie wnoszą do diety człowieka. Co więcej, wspomniany wyżej rodzaj pożywienia może znacznie podnieść cukier we krwi, przez który dochodzi do pojawienia się stresu oksydacyjnego. Wspomniany stan bardzo często doprowadza np. do zapalenia mięśni. 

Zastanawiasz się ile kalorii powinien spożywać ektomorfik? Czy wspomniana wyżej dieta 3000 kcal będzie dla niego odpowiednia? Okazuje się, że każdy człowiek jest inny, dlatego też tę kwestię chory powinien ustalić indywidualnie ze swoim trenerem i dietetykiem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *