Kaloryczność posiłków Zdrowie

Ektomorfik i jego dieta — jakich zasad powinien się trzymać?

Dieta dla ektomorfika może być trudnym doświadczeniem. Choć mogłoby się wydawać, że dieta 4000 kcal to marzenie każdej osoby, w praktyce okazuje się, że osoby o wątłej budowie ciała, które cierpią na bardzo szybką przemianę materii, bardzo często mają problem, aby pochłaniać w ciągu dnia dużą ilość kalorii. I choć w tym wypadku jest to klucz do uzyskania wymarzonej sylwetki, nie każdy cieszy się z tego, że musi zjeść w ciągu dnia tak dużą ilość. Niestety dieta i odpowiednie ćwiczenia to jedyne wyjście, aby poprawić wygląd ektomorfików, którzy przez zazdrosnych są nazywani patyczakami lub chuchrami. Jest to krzywdzące w szczególności dla panów, którzy marzą o umięśnionej sylwetce. Aby tak się stało, powinni przestrzegać nie tylko samej ilości spożywanych kalorii, ale również kilku elementarnych zasad, które sprawią, że dieta będzie skuteczna. 

Dieta ektomorfika — czym powinien kierować się chory?

Aby dieta okazała się skuteczna, ektomorfik powinien przestrzegać określonych zasad, do których należą:

  • spożywanie dużych i częstych posiłków — dietetycy twierdzą, że poszczególne dania powinny być zjadane w odstępach nie większych niż 3 godziny. Co więcej — między kolejnymi posiłkami nie można podjadać;
  • wszystkie posiłki powinny być spożywane o tej samej porze;
  • kalorie w płynie — to dobre rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie zjadać dużo na jeden posiłek. gainery i specjalne odżywki w płynie nie są tak sycące, dzięki czemu pozwolą spożyć odpowiednią ilość kalorii, nie sprawiając tym samym kłopotu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *