Kaloryczność posiłków Zdrowie

Ektomorfik i jego dieta — jakich zasad powinien się trzymać?

Dieta dla ektomorfika może być trudnym doświadczeniem. Choć mogłoby się wydawać, że dieta 4000 kcal to marzenie każdej osoby, w praktyce okazuje się, że osoby o wątłej budowie ciała, które cierpią na bardzo szybką przemianę materii, bardzo często mają problem, aby pochłaniać w ciągu dnia dużą ilość kalorii. I choć w tym wypadku jest to klucz do uzyskania wymarzonej sylwetki, nie każdy cieszy się z tego, że musi zjeść w ciągu dnia tak dużą ilość. Niestety dieta i odpowiednie ćwiczenia to jedyne wyjście, aby poprawić wygląd ektomorfików, którzy przez zazdrosnych są nazywani patyczakami lub chuchrami. Jest to krzywdzące w szczególności dla panów, którzy marzą o umięśnionej sylwetce. Aby tak się stało, powinni przestrzegać nie tylko samej ilości spożywanych kalorii, ale również kilku elementarnych zasad, które sprawią, że dieta będzie skuteczna. 

Dieta ektomorfika — czym powinien kierować się chory?

Aby dieta okazała się skuteczna, ektomorfik powinien przestrzegać określonych zasad, do których należą:

  • spożywanie dużych i częstych posiłków — dietetycy twierdzą, że poszczególne dania powinny być zjadane w odstępach nie większych niż 3 godziny. Co więcej — między kolejnymi posiłkami nie można podjadać;
  • wszystkie posiłki powinny być spożywane o tej samej porze;
  • kalorie w płynie — to dobre rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie zjadać dużo na jeden posiłek. gainery i specjalne odżywki w płynie nie są tak sycące, dzięki czemu pozwolą spożyć odpowiednią ilość kalorii, nie sprawiając tym samym kłopotu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *